Hjælp 🖐

Hjælpecenter

x

WhatsApp

Kontakt

E-mail

Info

Info

Anbefalede artikler

Sådan relackerer du dit badekar - bedst mulige resultat! 🛀🏻 Flisemaling - Keramikoverflader som nye! 🔧 Med disse tips vil dit træhegn snart se ud som nyt! 🖌️ Hvordan maler jeg en indvendigt dørkarm korrekt? Gør det selv! 🚪 Genopretning af jeres campingvogn - det perfekte finish! 🚎 Sådan maler du metalzauner: Rengøring og ny maling 🖌️

Ofte stillede spørgsmål

Gå til indhold
  • UV-resistent
  • Høj dækning
  • Nem forarbejdning
Åbn søgning
farbenloewe.deFarbenLöwe
Åbn søgning Åbn kontosiden Åbn indkøbskurv
0
  • Forside
  • Produkter
    • Bestseller
    • møbelmaling
    • flisemaling
    • Dørmaling
    • Bådlak
    • Badekarrælak
    • Træbeskyttelsesmaling
    • Metalbeskyttelseslak
    • Svømmebassinfarvemaling
    • Farvelak
    • 3 i 1
    • Betonmaling
  • Projekter
    • Fliser maling
    • Køkkenet malet
    • Trappe maling
    • Møbler maleri
    • Dørmaleri
    • Trætak maling
    • Båd maling
    • Badekar maling
    • Maling på træ
    • Metalmaling
    • Poolen male
    • Beton stryge
    • Lasur til udendørsbrug
    • Auto / Campingvogn maling
  • Farvetoner
  • før og efter Før og efter
  • Vejledning
Support
E-Mail Live-Chat
0

Din indkøbskurv er tom

Fortsæt med at handle
farbpalette Farben Löwe RAL farvevifte med bonusgavekort - farvemønstre - farvekort
achatgrau Hamburger Lack-Profi metalbeskyttelseslak - slidstærk & slagfast
apo-glanz 2K autolak i komplet sæt til lakering af bil / campingvogn inkl. malerulle & fortynder - Hamburger Lack-Profi
apo-glanz Hamburger Lack-Profi Farvelak med malersæt (X300) & fortynder (1 L) - 30% sparetilbud
apo-glanz Møbelmaling uden slibning - møbelmaling Hamburger Lack-Profi
achatgrau Hamburger Lack-Profi svømmebassinmaling - stærkt dækkende poolmaling
achatgrau Hamburger Lack-Profi flisemaling - stærkt dækkende flisemaling
achatgrau Hamburger Lack-Profi 2K badekarslak
apo-glanz Hamburger Lack-Profi PU træbeskyttelsesmaling - stærkt dækkende vejrbestandig maling
apo-glanz Hamburger Lack-Profi metalbeskyttelseslak med malersæt (X300) & fortynder (1 L) - 30% spartilbud

87 resultater for "RAL 2013"

Filtre

Sorter efter

 

Sorter efter:
Tilbud
Gul malingdåse, RAL farvekort med farveprøver og en gul værdikupon. Find din perfekte farve.
Farben Löwe RAL farvevifte med bonusgavekort - farvemønstre - farvekort5.0
5.0 (6 Anmeldelser)
Tilbudfra 129,00 kr Standardpris206,00 kr
5.0
Tilbud
Dåse med Hamburger Lackprofi metalbeskyttelseslak. Til metalliske overflader med ankerlogo.
Hamburger Lack-Profi metalbeskyttelseslak - slidstærk & slagfast4.7
4.7 (705 Anmeldelser)
Tilbudfra 343,00 kr Standardpris381,00 kr
4.7
Tilbud
Komplet 2K autolak sæt: maling, fortynder, handsker, 8 malerruller, 2 rullebøjler, 2 bakker.
2K autolak i komplet sæt til lakering af bil / campingvogn inkl. malerulle & fortynder - Hamburger Lack-Profi4.6
4.6 (13 Anmeldelser)
Tilbudfra 457,00 kr Standardpris709,00 kr
4.6
Tilbud
Maling (Buntlack), fortynder, maleruller, bakker, handsker. Komplet sæt til træ og metal. Med tysk tekst.
Hamburger Lack-Profi Farvelak med malersæt (X300) & fortynder (1 L) - 30% sparetilbud4.8
4.8 (33 Anmeldelser)
Tilbudfra 457,00 kr Standardpris709,00 kr
4.8
Tilbud
Hamburger Lackprofi møbelfarve uden slibning i dåse.
Møbelmaling uden slibning - møbelmaling Hamburger Lack-Profi4.6
4.6 (531 Anmeldelser)
Tilbudfra 343,00 kr Standardpris381,00 kr
4.6
Tilbud
Hamburger Lack-Profi svømmebassinmaling - stærkt dækkende poolmaling
Hamburger Lack-Profi svømmebassinmaling - stærkt dækkende poolmaling4.7
4.7 (220 Anmeldelser)
Tilbudfra 343,00 kr Standardpris381,00 kr
4.7
Tilbud
Malingsdåse med Hamburger Lackprofi fliseemaling, der tilbyder unik kvalitet til fliser.
Hamburger Lack-Profi flisemaling - stærkt dækkende flisemaling4.7
4.7 (939 Anmeldelser)
Tilbudfra 343,00 kr Standardpris381,00 kr
4.7
Tilbud
Hvid malingdåse med blåt og rødt ankerlogo. Påskriften "BADEWANNENLACK" indikerer emalje til badekar, keramik, akryl.
Hamburger Lack-Profi 2K badekarslak4.8
4.8 (171 Anmeldelser)
Tilbudfra 305,00 kr Standardpris381,00 kr
4.8
Tilbud
Dåse med træbeskyttelsesmaling fra Hamburger Lackprofi til indendørs og udendørs brug, med ankerlogo.
Hamburger Lack-Profi PU træbeskyttelsesmaling - stærkt dækkende vejrbestandig maling4.6
4.6 (547 Anmeldelser)
Tilbudfra 343,00 kr Standardpris381,00 kr
4.6
Tilbud
Sæt med metallak, fortynder, arbejdshandsker, malerrullerammer og -ruller, samt malerbakker.
Hamburger Lack-Profi metalbeskyttelseslak med malersæt (X300) & fortynder (1 L) - 30% spartilbud4.9
4.9 (28 Anmeldelser)
Tilbudfra 457,00 kr Standardpris709,00 kr
4.9
Tilbud
Lausitzer Farbwerke malingdåse med metalskyttelseslak i grå. Beskytter metal mod rust og korrosion.
Lausitzer Farbwerke metalbeskyttelseslak - traditionel metallak4.8
4.8 (114 Anmeldelser)
Tilbudfra 344,00 kr Standardpris382,00 kr
4.8
Tilbud
Hvid malingdåse med maritimt logo og teksten 'Hamburger Lackprofi Autolak 2-komponent lak'.
Hamburger Lack-Profi 2K Autolak - stærkt dækkende og rustbeskyttende4.7
4.7 (22 Anmeldelser)
Tilbudfra 343,00 kr Standardpris381,00 kr
4.7
Tilbud
Lausitzer Farbwerke malingsdåse med grå bådlak og firmalogo.
Lausitzer Farbwerke bådlak - traditionel bådmaling4.8
4.8 (291 Anmeldelser)
Tilbudfra 344,00 kr Standardpris381,00 kr
4.8
Tilbud
Hvid dåse Hamburger Lackprofi bådlak til træ og metal, med blåt ankerlogo og tekst 'BOOTSLACK'.
NY Hamburger Lack-Profi bådlak4.7
4.7 (252 Anmeldelser)
Tilbudfra 343,00 kr Standardpris381,00 kr
4.7
Tilbud
Komplet sæt til flisemaling: flisemaling, fortynder, malerruller, malerbakker og arbejdshandske.
Flisemaling i komplet sæt til at male fliser: flisemaling inkl. malerulle & fortynder4.7
4.7 (373 Anmeldelser)
Tilbudfra 457,00 kr Standardpris633,00 kr
4.7
Tilbud
Dåse med Hamburger Lackprofi buntlack maling til træ og metal, med et maritimt ankerdesign på etiketten.
Hamburger Lack-Profi Farvelak - Robust kunstharpikslak4.6
4.6 (716 Anmeldelser)
Tilbudfra 343,00 kr Standardpris381,00 kr
4.6
Tilbud
Komplet sæt til betonmaling: betonmaling, fortynder, handsker, malerbakkere og malerruller.
Lausitzer Farbwerke betonmaling med malesæt (X300) & fortynder (1 L) - 30% spartilbud4.9
4.9 (20 Anmeldelser)
Tilbudfra 534,00 kr Standardpris709,00 kr
4.9
Tilbud
En blå dåse Goldmeister Farben bådlak, 'Das Original', fremstillet i Tyskland.
Goldmeister Farben: Bådlak til træ og parket4.9
4.9 (15 Anmeldelser)
Tilbudfra 343,00 kr Standardpris381,00 kr
4.9
Tilbud
Møbelmaling, fortynder, pensler, malertape, afdækningsfolie, handsker, malerruller og malerbakker.
Møbelmaling alt-i-ét-sæt - møbelmaling uden slibning inkl. tilbehør XXL - Hamburger Lack-Profi4.6
4.6 (337 Anmeldelser)
Tilbudfra 610,00 kr Standardpris877,00 kr
4.6
Tilbud
Hamburger Lackprofi bådlak i dåse til træ og metal.
Hamburger Lack-Profi bådlak4.7
4.7 (350 Anmeldelser)
Tilbudfra 343,00 kr Standardpris381,00 kr
4.7
Tilbud
Sæt til møbelmaling: Møbelmaling uden slibning, fortynder, handsker, malerbakker og ruller.
Møbelmaling i komplet sæt - møbelmaling uden slibning inkl. malerulle & fortynder - Hamburger Lack-Profi4.6
4.6 (350 Anmeldelser)
Tilbudfra 457,00 kr Standardpris633,00 kr
4.6
Tilbud
Komplet sæt til poolmaling: Inkluderer poolmaling, fortynder, maleruller, bakker og handsker.
Lausitzer Farbwerke svømmebassinmaling poolmaling med malersæt (X300) & fortynder (1 L) - 30% spartilbud4.9
4.9 (48 Anmeldelser)
Tilbudfra 533,00 kr Standardpris709,00 kr
4.9
Tilbud
FarbenLöwe Fliesenlack premium flisemaling i hvid dåse med farverig, moderne etiket og løvelogo.
FARBENLÖWE 2K flisemaling - Flisemaling af høj kvalitet4.6
4.6 (69 Anmeldelser)
Tilbudfra 343,00 kr Standardpris381,00 kr(343,00 kr/l)
4.6
1  /  4

5 % rabat på din første bestilling

Tilmeld dig nyhedsbrevet og sikr dig fordele, du ikke finder andre steder.

  • Hemmelige rabatter, kun for abonnenter
  • Hør først om nye farver og kampagner
  • Begrænsede tilbud, du ikke finder andre steder
  • Tips fra proffen til det perfekte resultat

*Obligatorisk felt · Du modtager info om produkter, kampagner og tips. Du kan til enhver tid afmelde dig.

QR-kode til WhatsApp-nyhedsbrev

Scan koden med din telefon, og åbn WhatsApp.

Tryk på knappen, åbn WhatsApp, og send os den udfyldte besked. Vi bekræfter din tilmelding direkte i chatten.

Tilmeld WhatsApp-nyhedsbrev
FarbenLöwe
  • Ofte stillede spørgsmål
  • Hjælp
  • Forsendelse
  • Juridisk information
  • Privatlivspolitik
  • Handelsbetingelser
  • Fortrydelsesinstruktioner
  • Fortryd aftalen

Populære farver

  • Hvid
  • Beige
  • Gul
  • Rød
  • Rosa
  • Brun
  • Grøn
  • Turkis
  • Petrol
  • Blå
  • Grå
  • Antracit
  • Sort
  • Alle farver →
American Express Apple Pay BancontactBizumBLIK EPS Google Pay iDEAL WeroKlarnaMaestroMastercard MB WAY MobilePayPayPalPrzelewy24 SatispayShop Pay Union PayVisa

© 2026, farbenloewe.de.

Kontakt vores farveeksperter